georgi_hristov

Георги Христов, с треньор сливналията Росен Данев и Пламена Митова, с треньор Ивайло Русинов, са най-добре представили се на Балканиадата по лека атлетика в столичната зала "Асикс Арена".

 

  • Rosen_-Georgi_2021

При юношите под 20 години Христов /Славия/ спечели сребро в късия спринт на 60 м, след като спря хронометрите на 6.89 сек. Сребърно отличие заслужи и Миткова /Локомотив-Пловдив/ в скока на дължина при девойките с резултат 6.06 метра.

В надпреварата участваха атлети от 16 държави, а за България се състезаваха и представители от АСКЛА Сливен.
Сред призьорите се нареди Димитър Ташев, с треньор Атанас Иванов. Ташев донесе първия медал за България от престижната проява, като в дисциплината троен скок се класира трети  с личен резултат от 15.20 метра.

Класиране на българските атлети и на сливналии от Балканиадата в зала "Асикс Арена":

2 място – Георги Христов – 60 м - 6.89 сек
2 място – Пламена Митова – скок дължина – 6.06 м
3 място – Ясна Петрова – 3000 м – 9:56.95 мин
3 място – Димитър Ташев /Сливен/ – троен скок - 15.20 м
3 място – 4х400 м Юноши (Тодор Тодоров, Илкер Раимов, Еркан Низам, Силян Пешев) – 3:22.10 мин
4 място – Изабела Соколова – 60 м с пр. - 8.52 сек
4 място – Йова Петрова – овчарски скок – 3.20 м
4 място – Ивелина Милкова – гюле - 12.50 м
4 място - Ерйан Низам - 800 м – 1:56.82 мин
5 място – Ива Чиликова – 800 м – 2:27.36 мин
5 място - Пламена Чакърова - скок дължина - 5.93 м
5 място - Мартин Балабанов - 1500 м - 4:01.84 мин
5място – Божидар Съръбоюков – скок височина – 195 см
5 място – Мартин Точев /Сливен/– троен скок - 15.02 м
5 място - Тодор Петров - гюле - 16.99 м
5 място – 4х400 м Девойки (Мартина Писачева, Светослава Павлова, Изабела Соколова, Христина Спасова) – 3:59.55 мин
7 място - Силиян Пешерв - 400 м - 49.80 сек
7 място – Пламен Драганов – 800 м – 1:58.78 мин
7 място – Лъчезар Петков – скок височина – 195 см
8 място – Станислав Рашков – 1500 м – 4:19.47 мин
8 място – Наталия Кременска – 3000 м – 10:22.63 мин
9 място - Тодор Тодоров - 400 м - 49.86 сек
10 място – Мартина Писачева - 60 м - 7.80 сек
10 място – Яни Стоянов /Сливен/ – скок дължина - 6.53 м
12 място – Христина Спасова – 400 м - 58.96 сек
12 място – Ивайло Лилов – 60 м - 7.24 сек
13 място – Светослава Павлова /Сливен/– 400 м - 59.81 сек
Петя Ковачева – 800 м – незавършила
Александра Янева /Сливен/– троен скок – без успешен опит