Започва съдебната битка за председателския пост в БОК
Съдебната битка за председателския пост в Българския олимпийски комитет започва. Първото от поредицата дела, които оспорват резултатите от Общото събрание на 16 март, когато за председател беше избрана Весела Лечева, е насрочено за днес. Исковата молба е подадена от Белчо Горанов - генерален секретар на БОК по време на управлението на Стефка Костадинова - и от индивидуалния член на организацията Пламен Кръстев, един от най-добрите състезатели по лека атлетика.
Преди дни Данаил Димов - генерален секретар на БОК в екипа на Весела Лечева - уточни: „Четири от делата са обединени в едно. В рамките на седмица ще се гледат те и още едно. За други две няма развитие.“
Следващите дела са насрочени за 23 септември и 17 октомври, а последното - за 3 ноември.
„Надявам се Софийският градски съд да прегледа всички дела, защото те са изключително важни. Нямаме право да разиграваме МОК с безкрайни саги“, коментира Весела Лечева след последното заседание на Изпълнителното бюро.
|
Четвъртък, 11 Юни 2026 12:12 |
|
Вторник, 09 Юни 2026 14:05 |
|
Понеделник, 08 Юни 2026 07:57 |
|
Петък, 05 Юни 2026 16:14 |
|
Петък, 05 Юни 2026 00:29 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Четвъртък, 21 Май 2026 12:39 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:13 |
|
Сряда, 13 Май 2026 12:47 |
|
Петък, 22 Май 2026 16:19 |


