Пол Мание спечели третия етап от Джиро д'Италия
Пол Мание спечели третия етап от Джиро д'Италия, след като пресече първи финалната линия в София. Това втората му етапна победа в колоездачната Обиколка на Италия. Французинът спечели и първия етап в Бургас, след като отново победи с финален спринт.
Третият етап от обиколката и последен на българска земя беше от Пловдив до София с дължина 175 км. Състезанието мина без инциденти днес.
Времето на победителя, който спечели с мощен финален спринт, е 4 часа, 9 минути и 42 секунди. Втори се нареди италианецът Джонатан Милан от отбора на Лидъл-Трек – сочен за един от най-добрите спринтьори в колоездачния спорт. Третото място е за Дилан Груневеген (Нидерландия), и двамата с времето на победителя.
Победата на Мание се реши при преминаването на площад „Орлов мост“, когато основната група стопи на 6 секунди и след това погълна трима бегълци, измъкнали се над 100 км преди финала.
|
Четвъртък, 11 Юни 2026 12:12 |
|
Вторник, 09 Юни 2026 14:05 |
|
Понеделник, 08 Юни 2026 07:57 |
|
Петък, 05 Юни 2026 16:14 |
|
Петък, 05 Юни 2026 00:29 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Четвъртък, 21 Май 2026 12:39 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:13 |
|
Сряда, 13 Май 2026 12:47 |
|
Петък, 22 Май 2026 16:19 |


