Sl_-_KavarnaСливен загуби в контрола с 2:3 от тима на Хасково.Това бе първа проверка на „воеводите” от стартиралата в по-късен етап подготовка за новия сезон.

„Отборът ни е млад и с футболисти, които за първи път играят заедно. Има много, какво да се желае и върху какво да се работи”, каза треньорът Лъчезар Дойчев.

След срещата стана ясно, че двама от играчите ще напуснат клуба, след като не са оправдали очакванията.

Поради вирусно заболяване контролата пропусна опитният Мирослав Миндев, както и двама от защитниците на отбора.

Резултатът откриха гостите. В  21-та минута Йордан Василев се разписа за 0:1. Седем минути по-късно равенството бе възстановено, след асистенция на дебютиралия за представителния тим Лъчезар Лечков. Синът на Йордан Лечков пусна пас към Филипов, който стреля два пъти последователно в Кинчев, като при добавката топката рикошира в крака на Скерлев за автогол и 1:1.
Малко преди края на първата част отново Филипов се справи с трима защитници на Хасково и покачи на  2:1.

През втората част гостите достигнаха до победата след два гола от дузпи, реализирани от Крумов в 70-та минута и Сабри в 88-ата минута.

Следващата проверка за Сливен е на 28 юли. На тази дата на стадион „Хаджи Димитър” ще гостува състава на Несебър.

Уговорена контрола има и за 4 август, когато отново като домакини „воеводите” ще играят срещу „Левски” /Карлово/.