flag1024ОФК Сливен бе надигран от тима на Свиленград с 6:1 в двубой от деветия кръг на Югоизточната "В" група. Домакините бяха по-класния съперник на терена и без затруднение стигнаха до победата.

При първото по-сериозно положение пред вратата на Сливен, резултатът бе октрит в полза на "митничарите" след гол на Емилиян Зотев. Гостуващият отбор успя бързо да върне равенството. Мирослав Миндев бе точен за Сливен.
Петьо Димитров направи резултата 2:1 за Свиленград в 20 -та минута. Още две попадения отбелязаха  "жълто-зелените" преди почивката, като реализатори бяха Владислав Ямуков и Иван Ангелов.

След почивката "митничарите" покачиха резултата на 5:1. Иван Ангелов бе точен от дузпа. В последните минути добра възможност се октри пред Емилиян Зотев, който покачи за 6:1.

В следващия кръг ОФК Сливен ще домакинства на Гигант /Съединение/. Мачът ще бъде на 12 октомври под Сините камъни.