BG_-_FranceБългарският национален отбор по футбол загуби с 1:4 от финалиста от Европейското първенство Франция като гост. Това бе мач от група „А“ на световните квалификации за Мондиал 2018 в Русия.

Срещата бе дебютна за Петър Хубчев начело на националите ни след напускането на Ивайло Петев.

Михаил Александров откри резултата в полза на България от дузпа в 6-ата минута. Кевин Гамейро изравни в 23-ата, а само три минути по-късно Дмитри Пайе изведе „петлите“ напред след щастливо центриране отляво. Изключително груба грешка на Димитър Пиргов в 38-ата минута пък беше наказана от Антоан Гризман. А в 59-ата Гамейро отбеляза второто си попадение в мача, оформяйки крайния резултат.

В другите два мача от групата, Холандия победи Беларус с 4:1, а Швеция се наложи като гост на Люксембург с 1:0.
Франция, Холандия и Швеция имат по четири точки в групата, българският тим е с три, Беларус с една, а Люксембург е без точков актив.

България е отборът с най-много допуснати голове в група А - седем за два мача.

В понеделник България гостува на Швеция.