Grigor_Dim_NadalГригор Димитров записа престижна победа над Рафаел Надал след 6-2, 6-4 на четвъртфиналите на турнира ATP 500 в Пекин.

Равносметката от срещите между двамата тенисисти до този мач бе 7:0 победи за бившия номер едно в мъжкия тенис.

Сега първата ни ракета съкруши за 100 минути испанеца, поставен под номер 2 в турнира.

За място на финала Димитров ще срещне канадеца Милош Раонич.
До момента те са се срещали три пъти, като и в трите случая са играли на твърди кортове. Канадецът печели през 2011, а след това българският тенисист има две победи. Последната е с 6:3, 3:6, 6:4, 7:6 от Australian Open през 2014 г.

В последните месеци кариерата на Димитров е във възход. Той се завърна сред първите 20 в мъжкия елит на тениса. Стигна до четвъртфиналите в Пекин след две трисетови победи.
В четвъртък хасковлията направи зрелищен обрат срещу френския талант Люка Пуй - 6:7(3), 7:6(0), 6:4, след като беше само на две точки от загубата.