Ludogorec-ArsenalЛудогорец сензационно поведе с 2:0 на Арсенал до 15-ата минута, но загуби с 2:3 пред 31 000 зрители на „Васил Левски” след късен гол на Месут Йозил в 87-ата минута. Така разградчани останаха с една точка, а добрата новина тази вечер е, че Базел също загуби в края срещу ПСЖ (1:2) у дома и също остава с една.

При първата визита на английския гранд у нас българският шампион направи мечтан старт с два гола на Кафу и Кешеру до 15-ата минута, но Арсенал бързо се върна в мача чрез Джака след асистенция на Йозил, който може би подаде извън очертанията на терена, а Жиру с глава изравни още преди почивката за 2:2. Вандерсон пропусна два пъти сам срещу вратаря в средата на втората част, а в 87-ата минута Месут Йозил финтира Борян, Моци и Паломино, за да обърне мача.

Лудогорец: 1. Милан Борян – 25. Йордан Минев, 5. Хосе Луис Паломино, 27. Козмин Моци, 6. Натанаел – 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков – 22. Джонатан Кафу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру.

Арсенал: 13. Давид Оспина – 25. Карл Дженкинсън, 20. Шкодран Мустафи, 6. Лоран Кошчелни, 3. Киърън Гибс – 34. Франсис Коклен, 29. Гранит Джака – 8. Аарън Рамзи, 11. Месут Йозил, 7. Алексис Санчес – 12. Оливие Жиру