Vd_tejesti_zala_sled_remontДве първи отборни  места спечели  АСК Сливен от първия кръг на Държавното лично-отборно първенство по вдигане на тежести, което се проведе на Национална спортна база „Спортпалас” край Варна.

Сливенските юноши са с отборна победа като поведоха класирането с актив от 616 точки. Втори с 552 точки са щангистите на „Черно море” Варна, а третата позиция заеха състезателите на „Марица” Пловдив с 516 точки.

Кадетите до 17 година на сливенския клуб също са лидери след първия кръг от надпреварата с  433 точки, следвани от Русе с 368 точки и „Родопа” Смолян с  352 точки. В групата на момчетата и и при кадетите до 15 години сливналии са четвърти. АСК Сливен участва в надпреварата с 31 състезатели.

От възпитаниците на треньорите Пламен Братойчев и Енчо Енчев с първи места по категории са  Божидар Танев при 15-годишните в кат.50кг, и юношите  Здравко Пеловски  в кат. 56кг, Румен Пеловски в кат.77 кг, Божидар Андреев в кат. 85 кг, Давид Фишер в кат. 105кг.

В актива на сливенския клуб са и спечелени осем втори и три трети места в отделните категории.