Volej_sl_14g_D_P17Загуби при старта на Държавното първенство по волейбол за момчета до 14 години фиксира  ВК Сливен. Проявата се провежда в Смолян, като участват осемте най-добри отбора от България за тази възраст - ЦСКА (София), Левски София, Арда (Кърджали), Виктория Волей (Пловдив), ВА Стойчев-Казийски (София), ВК Пирин (Разлог), ВК Сливен и Родопа (Смолян).

Отборите са разделени в две предварителни групи, като се играе всеки срещу всеки в потока.

Сливенският тим попадна след жребия в предварителната „Б” група, където в първи мач срещна тима на ЦСКА и отстъпи с 3:0 гейма.  Във втора си среща ВК „Сливен” игра срещу домакина „Родопа” и загуби с 3:1 гейма.

В групата е и ВА „Стойчев-Казийски”, а двубоят на сливналии с този отбор е утре, 18 юни.

По регламент класиралите се на първо и второ място във всяка група оформят финална четворка, където се играе на „кръст“. Победителите се изправят във финален двубой за титлата, а победените ще спорят за трето място.
Тимовете, заели трето място в групите ще спорят за 5-6-то  място в класирането. Завършилите на четвърта позиция ще се срещнат за 7-8-мо  място.