atleti_GrosetoСедем български атлети ще участват в първия ден (20 юли) на Еевропейското първенство за юноши и девойки до 20 години в Гросето, Италия.

Българският шампион при юношите на 100 м и 200 м Антонио Иванов стартира първи от българската група в12:33 българско време. Иванов ще бяга в четвърта серия във втори коридор и ще мери сили с водачът в европейската ранглиста италианецът Филипо Торту (10.15).

Регламентът за класиране за полуфиналите е първите четири от всяка серия и четирите най-бързи „губещи“ времена.

В 12:50 (българско време) започва и квалификацията на гюле (6 кг), където Христо Банков и Михаил Михалев трябва да тласнат 19.20, за да се класират на финала.

Вицешампионката на света на троен скок за девойки до 18 години Александра Начева ще скача 11-а поред в първа квалификационна група от 18:30, а целта е 12.90, което ще я изпрати директно на финал.

Мартин Проданов, който е първи в България при юношите в бяганията на средни разстояния, е в първа серия на 1500 м от 19:35. Първите пет от всяка серия и петте най-добри времена извън тази бройка се класират за финалите.

Най-добрата ни атлетка в мятането на диск при девойките Полина Макаева е в първа квалификационна група на диск, която започва в 19:00 часа. Нормата за директно участие на финала е 52.00.

Регламентът 5+5 важи и за Силвия Георгиева, която е последната българска участничка в първия ден на европейското. Георгиева ще стартира в първа серия на 3000 м стипълчейз от 20:25./сп.Атлетика