Gabriela_sl_17Европейската вицешампионка в зала от Прага 2015 Габриела Петрова ще започне първа от българските състезатели участие на Световното първенство по лека атлетика в Лондон от 4 до 13 август, което ще бъде предавано пряко в каналите на БНТ.

Петрова ще стартира в квалификациите на троен скок на 5 август в сутрешната сесия от 13.00 часа българско време. В същия ден от 13.45 часа европейската шампионка от Хелзинки 2012 Ивет Лалова ще се включи в сериите в спринта на 100 метра.

България ще бъде представена в британската столица от осем лекоатлети, откоито двамасливналии. В надпреварата единствено Лалова ще участва в две дисциплини - 100 и 200 метра.

Останалите шестима са олимпийската вицешампионка от Рио 2016 Мирела Демирева (скок на височина), европейската вицешампионка в зала от Белград 2017 Радослава Мавродиева (гюле), Митко Ценов (3000 метра с препятствия), Тихомир Иванов (скок на височина), Момчил Караилиев и Георги Цонов (троен скок).

Програма на участието на българските състезатели на СП по лека атлетика в Лондон (часовете са в българско време):

5 август:

13.00 часа - Габриела Петрова (троен скок) - квалификации

13.45 часа - Ивет Лалова (100 метра) - серии

6 август:

12.05 часа - Митко Ценов (3000 метра с препятствия) - квалификации

21.10 часа - Ивет Лалова (100 метра) - полуфинали, ако се класира

23.50 часа - Ивет Лалова (100 метра) - ФИНАЛ, ако се класира

7 август:

20.35 часа - Момчил Караилиев и Георги Цонов (троен скок) - квалификации

22.25 часа - Габриела Петрова (троен скок) - ФИНАЛ, ако се класира

8 август:

21.30 часа - Ивет Лалова (200 метра) - серии

22.40 часа - Радослава Мавродиева (гюле) - квалификации

23.10 часа - Митко Ценов (3000 метра с препятствия) - ФИНАЛ, ако се класира

9 август:

22.25 часа - Радослава Мавродиева (гюле) - ФИНАЛ, ако се класира

10 август:

21.10 часа - Мирела Демирева (скок на височина) - квалификации

22.20 часа - Момчил Караилиев и Георги Цонов (троен скок) - ФИНАЛ, ако се класират

23.05 часа - Ивет Лалова (200 метра) - полуфинали, ако се класира

11 август:

13.15 часа - Тихомир Иванов (скок на височина) - квалификации

23.50 часа - Ивет Лалова (200 метра) - ФИНАЛ, ако се класира

12 август:

21.05 часа - Мирела Демирева (скок на височина) - ФИНАЛ, ако се класира

13 август:

21.00 часа - Тихомир Иванов (скок на височина) - ФИНАЛ, ако се класира

/снимка: Sliven-sport.com