futbol_Euro_17slНационалният отбор по футбол на България за юноши до 19 г. стартира с победа участието си в Първия квалификационен кръг за ЕВРО 2018.
На стадион "Хаджи Димитър" в Сливен българите надиграха тима на Исландия с 2:1. За успеха головете отбелязаха Тонислав Иванов в 78 минута и Станислав Иванов в 83минута. За гостите се разписа Финсон от дузпа в 88 мин.

Съставите:

България U19: Димитър Шейтанов, Ертан Томбак, Андреа Христов, Александър Бастунов, Иван Турицов, Николай Янков (66-Илия Юруков), Иван Тилев, Димитър Костадинов, Атанас Кабов (60-Тони Иванов), Станислав Иванов-капитан, Калоян Кръстев (90-Петър Христов)
Селекционер: Ангел Стойков

Исландия U19: Стефансон, Тьордарсон, Т. Гунарсон-капитан, Адалстейнсон, Финсон, Андрасон (84-Хафстейнсон), Сигурдсон, Любичич (76-), Тригвасон, Кристиянсон, Хауксон
Селекционер: Торвалдур Орлигсон

В другата среща от групата Англия разгроми Фарьорски острови на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора със 6:0.

Следващият двубой на България е срещу Фарьорски острови. Мачът ще се играе на 11 ноември от 14.30 часа на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.