vd_tej_Br_Boj_Vas_17Божидар Андреев триумфира и във второто издание на мемориал “Милен Добрев”. Турнирът по вдигане на тежести се проведе  в памет на последния български олимпийски шампион в този спорт. Преди година отново Андреев, който е младежки олимпийски шампион,  победи в надпреварата.

По системата “Синклер” възпитаникът на СКВТ „Сливен” и Пламен Братойчев с 417,301 точки спечели първото място.
Само с месец подготовка, след като се отказа от спорта и отново се върна в залата, той се наложи над другия
олимпийски шампиони за младежи Георги Шиков от Пловдив, събрал 409.585 т.

Сливналията постигна двубой от  328 кг, а в отделните движения записа  148 кг в изхвърлянето и 180 кг в изтласкването.

Трети се нареди Юндер Бейтула от Добрич с 404.789точки.

Близо 40 състезатели от клубове в страната се събраха в залата в Пловдив за определяне на победителите в  три възрастови групи, както и отборния носител на Купата на името на Милен Добрев.

При 17-годишните победител е Христо Христов от Варна с 373.710 точки, а трети се класира Васил Маринов от СКВТ „Сливен” с 354.725 точки.

При жените първото място заслужи Гяля Шатова от Карлово с 226.174 точки. Втора е Даниела Пандова от СК „Стоте войводи” –Сливен с 221.243 точки.

В отборното класиране лидери са представителите на Русе, втори са Пловдив, а трети Сливен.

Организатор на турнира за втора поредна година е треньорът на Милен, Кръстьо Милев.