sambo_Biokom_1714 медала спечелиха състезателите на СА „Биоком” – Сливен от турнира по самбо “Орчо Войвода” в Пазарджик.
Състезанието е традиционно и отново събра най-добрите състезатели по самбо от страната в зала „Арена Асарел”.

Златни медалисти от сливенския клуб станаха Никола Ников – кат.30 кг; Алекс Шакиров – 32 кг; Димитър Петров - 35кг; Кристиян Тодоров – 38 кг; Илиян Русев - 42кг; Кристиян Добрев – 46 кг и Теодор Тодоров при  55- килограмовите.

Сребърните отличия са четири. Спечелиха ги Бойко Симеонов – 38 кг; Николай Господинов – 49 кг; Христо Динев – 59 кг и Лъчезар Темелков в категория + 71КГ

На трета позиция завършиха Коста Панайотов - 42кг;  Георги Балинов и Преслав Николаев в кат. 49кг.

Турнирът бе възстановен през 2013 г., като  амбицията на домакините е да прерасне в международен, както е било и преди години, и освен деца и юноши да участват и мъже.