Djudo_X_Dim_18Силен старт за новата състезателна година отчита ръководството на сливенския СК „Хаджи Димитър-2006”. Представителите на клуба спечелиха шест медала от Държавното първенство по джудо за юноши и девойки старша възраст, което се проведе в столицата.

Златни медалисти станаха Махди Влаховски в категория 55 кг и Катерина Дойчева в кат. +70 кг.
Малшанс попречи на Валентин Бонев при 50-килограмите да спечели титлата. Сливналията се окичи със среброто.

С бронзови отличия се поздравиха Иван Стефанов - 60 кг; Ирина Къчева - 57 кг; Лилия Георгиева - 40 кг.

Това беше първото ни състезание за годината. Нашите джудисти се представиха отлично. Доволни сме от резултатите. Усилената работа и трудът им се възнаградиха.Продължаваме да надграждаме. Предстоят ни шампионатите при младежите и девойките, както  и при юношите и девойки младша възраст. Подготвяме се и за международни състезания”, каза треньорът Георги Велев за Sliven-sport.com.