3mart_stafeta2_1854-та лекоатлетическа щафета "Освободител" събра на старт на площад "Хаджи Димитър" в Сливен близо 200 момичета, момчета, юноши и девойки в три възрастови групи.
Проявата се проведе в чест на Националния празник на България.

Тази година състезателното трасе бе по нов маршрут, който премина по ул.”Раковски” и завърши до паметника на Панайот Хитов.
Разстоянието бе разпределено в осем поста, между четири участващи от дамското и четири от мъжкото направление.

В най - малката възрастова група за 5-7 клас, където участваха 10 отбора, първото място спечелиха възпитаниците на Трето училище, следвани от отборите на ПМГ "Добри Чинтулов" и ОУ в села Селиминово.
В групата на 8-10 клас, с 5 отбора на старт, призьори станаха ПМГ "Добри Чинтулов", Езиковата гимназия и ПГ по икономика.
В третата възрастова група, която бе за ученици от 11– 12 клас най - бързи по състезателното трасе бяха отборите на ПМГ, Хуманитарна гимназия и Езикова гимназия. Тук призовите места си оспорваха ученици от 4 отбора.

За победителите бяха осигурени купи, грамоти и екипи за всеки един от състезателите в отбора. Вички участници в спортната проява получиха спортни раници. Наградите връчи кметът Стефан Радев.

Проявата се проведе от Детски комплекс – Сливен и АСК Лека атлетика Сливен, със съдействието на Община Сливен.