Fut_BG18България загуби домакинството си на Босна и Херцеговина. Това бе първия си двубой на "лъвовете" за 2018 година.

Приятелският мач се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград.

С него бе даден старт на поредния цикъл, в който ще се опитаме да се класираме на голям футболен форум - Евро 2020.

В 8-ата минута Спас Делев стреля от малък ъгъл, но без проблеми за вратаря. 4 минути по-късно Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер, но над напречната греда.
В 16-ата минута Ивелин Попов центрира отдясно, Спас Делев засече от движение, но топката срещна гредата. Дори обаче и да се беше стигнало до гол, той щеше да бъде отменен, тъй като бе маркирана засада на Делев.
В 20-ата минута Босна поведе. Кодро засече от близко разстояние центриране отляво за 0:1.

В 24-ата минута Ивелин Попов намери в наказачтелното поле Георги Миланов, чийто удар рикошира в бранител на гостите и профуча до дясната греда, излизайки в корнер. Малко по-късно  Михаил Александров бе изведен сам срещу вратаря, но Сехич спаси удара му.

След половин час игра, Ивелин Попов стреля от сериозна дистанция, директно от фаул. Вратарят на гостите, обаче улови без проблем. Михаил Александров пък отправи топовен изстрел извън наказателното поле, но Сехич изби.
В 41-ата минута Босна и Херцеговина по чудо не удвои аванса си. Кодро остана сам срещу Пламен Илиев, но ударът му от вратарското поле премина до лявата греда.     Втората част бе далеч по-скучна от първата. Тя започна с неточен удар на Миралем Пянич. България пък така и не успяваше да стигне до опасност пред вратата на съперник. В 63-ата минута Петър хубчев извърши тройна смяна. Кирил Десподов, Мартин Райнов и Симеон Славчев влязоха на местата на Ивайло Чочев, Спас Делев и Георги Миланов. Футболистът на ЦСКА почти веднага можеше да се разпише, но ударът му бе уловен от Сехич.

В края на мача България можеше да инкасира и второ попадение. Милошевич обаче не успя да се ориентира добре в ситуацията и от близко с глава прати топката в ръцете на Пламен Илиев.
180 секунди преди да изтече редовното време, България бе близо до изравняване. След центриране от корнер,  Симеон Славчев засече, но топката срещна дясната греда. При последвалото разбъркване, Мартин Райнов опита да вкара гол с ръка. Главният съдия обаче го видя и му вдигна жълт картон. Той бе втори за него и “лъвовете“ останаха с човек по-малко.

Състав на България: 13. Пламен Илиев, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 15. Васил Божиков, 3. Петър Занев, 7. Михаил Александров, 17. Георги Миланов, 10. Ивелин Попов, 14. Георги Костадинов, 18. Ивайло Чочев, 9. Спас Делев   Резерви: 1. Божидар Митрев, 2. Страхил Попов, 6. Симеон Славчев, 8. Тодор Неделев, 11. Станислав Манолев, 12. Пламен Хаджиев, 19. Кирил Десподов, 20. Цветомир Панов, 21. Иван Минчев, 22. Мартин Райнов, 23.

/снимка: Lap.bg