Fut_BG_unochi18Националният ни отбор до 19 години загуби от Франция с 0:2 втората си среща от елитния кръг на квалификациите за Евро 2018. По този начин младите ни футболисти отпаднаха от сметките за класиране, след като единствено победителят в квалфикационната група получава квота за шампионата на Стария континент.

В срещата "петлите" бяха по-добрият отбор, като Шейтанов имаше много работа. В 26-та минута обаче французите откриха резултата чрез Набил Алиуи.

Втората част не промени съотношението на силите, въпреки двете промени, които направи Ангел Стойков и Франция продължи да доминира на терена.

В 72-та минута България имаше шанс да изравни, но първо Андреа Христов пропусна с глава, а малко по-късно Тони Иванов също пробва удар, но той беше спасен от Лафон.

Непрестанните атаки на съперника ни доведоха до втори гол, дело отново на Алиуи в 79-та минута, което се оказа и попадението за крайния резултат.

По този начин Франция остава лидер в групата с пълен актив от 6 точки, след като на старта победи Белгия с 3:2, а България остава втора с една точка преди изиграването на мача между Испания и Белгия по-късно днес.

Франция - България 2:0