Levski_CSKA_0418ЦСКА и Левски не се победиха и завършиха наравно 2:2 във вечното дерби от XXX кръг на Първа лига.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме на Националния стадион, като „червените” бяха по-добри през първото и поведоха с 2:0, но през второто допуснаха изравняване и техните опоненти спряха серията си от четири поредни поражения в групата на майсторите.

По време на паузата наставникът на „сините” Делио Роси замени Антонио Вутов с Роман Прохакза и неговите момчета надиграха съперника след почивката, а в крайна сметка двата тима останаха с човек по-малко заради червени картони на Серджиу Буш и Жеферсон.
Треньорът на домакините Стамен Белчев пък трябваше да направи две принудителни промени, защото Енрике Рафаел и Кристиян Малинов получиха контузии.

Двата отбора си поделиха точките и ЦСКА остана със 70, изоставайки от лидера Лудогорец.
Левски пък има с три по-малко от старозагорци, заемайки четвъртото място с 51 в своя актив

След седмица „сини” и „червени” ще се срещнат в четвъртото издание на вечното дерби за сезона.
Двата тима излизат в сряда за полуфинален реванш от турнира за Купата на България, след като ЦСКА загуби първия като домакин с 0:2.