planinsko_voenni18_KucarovИлия Куцаров /ВСК Радар/ и Яна Христова /ВСК Атия/ спечелиха първите места в индивидуалната надпревара от Държавното военно първенство по планинско бягане в Сливен.
Надпреварата се проведе в местността Карандила по маршрут, избран от домакините.
Трасето представи на участници и гости красиви гледки от парка над града, а за състезателите бе достатъчно атрактивно, за да провокира спортсменство.

За победата Куцаров измина дистанцията при мъжете от 5000 метра за 19.33.95 мин. Победителката при жените Яна Христова финишира  за 12.05.47 мин. по 2500-метровото разстояние при жените. Втори позиции заеха съответно Неделчо Василев /ВСК Десант-68/ и Ивелина Колева /ВСК Георги Бенковски/.
На трети позиции се наредиха Капка Николова /ВСК Военна полиция/ при жените и Георги Георгиев /ВСК Транс-логистик/ при мъжете.

В отборното класиране победители са представителките на ВВМУ Никола Вапцаров с 25 точки, следвани от ВСК Военна полиция с 22 точки и ВСК Атия с 20 точки в дамското направление.

При мъжете лидер е отборът на ВСК Десант-68 с 39 точки, пред ВСК Тракиец с 34 точки и ВСК Военна полиция с 32 т.

Комплексното класиране се оглави от ВСК Военна полиция с общ актив от 54 точки. Втората позиция бе за ВСК Георги Бенковски с 47 т., а трети завършиха представителите на ВСК Десант-68 с 46 т.

• planinsko_voenni18_nagr

Наградите на победителите връчи вицеадмирал Емил Ефтимов - заместник-началник на отбраната и председател на Националната военна спортна академия.
Вицеадмиралът поздрави домакините за перфектната организация, а на участниците пожела още успехи в службата и спорта.

• planinsko_voenni18_ind

Съдийският състав, обезпечил състезанието, заслужи още адмирации затова, че проведе перфектно Държавното първенство, а след приключване на планинската надпревара своевременно премахна всички обозначителни ленти по трасето, където се проведе планинското бягане.