tenis_MitrofanovaВиолина Митрофанова от ТК "Спорт Палас" - Сливен спечели първото място на Държавния турнир по тенис за юноши и девойки до 14 год. в Пловдив. Надпреварата бе от календара на БФ по тенис и се проведе на кортовете на ТК "Локомотив ". Участваха 145 момичета и момчета от цялата страна.

При девойките Митрофанова спечели крайната победа без да загуби сет. На финала тя се наложи с 6:4, 6:4 над Габриела Митева ТК "Виа Тенис Стар" - София. На трето място се класираха Виктория Кънчева ТК "Локомотив", гр.Пловдив и Ева Бусаад ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора.

При юношите Адрияно Дженев е крайният победител. На финала той се наложи с 6:0, 6:1 над Лъчезар Каракашев ТК "Левски" - София.

В турнира на двойки при юношите триумфираха Борислав Златанов ТК "Пазарджик" и Георги Георгиев ТК "Свиленград".

На двойки при девойките първото място спечелиха Ева Бусаад ТК "Августа Траяна" - Стара Загора и Емили Манолова ТК "Хасково 2015".