basket_Sliven_basket1812-годишните момчета на БК „Сливен Баскет” се класираха за финалите на Държавно първенство.В квалификациите в Сливен те заеха първата позиция, след като спечелиха всички четири срещи.
Успех сливналии постигнаха срещу съставите на „Тунджа”/Ямбол/, „Локомотив”  /София/, „Ахил” /София/ и „Ънстопабъл” /Добрич/.

На второто място, само с една загуба, се класира съставът на Ямбол.
Напред към финалите продължава първите два тима във всяка една от шестте квалификации в страната. Това са БУБА баскетбол, Левски, Академик Пловдив, ЦСКА, Сливен баскет, Тунджа Ямбол, Доростол, Черно море Тича, Балкан, Рилски спортист, Дунав Русе и Академик София.

Финалите на Държавното първенство за момчета до 12 години ще се проведат в началото на месец юни, като най-вероятно домакин ще бъде Ботевград.

В предходния сезон, именно при 12-годишните момчета, сливенският клуб спечели бронзовите медали.

БК "Сливен баскет" ще бъде домакин на още една квалификация за Държавно първенство.  За две места в турнира ще играят и 14-годишните баскетболисти.  Проявата ще бъде отново в сливенската зала „Васил Левски”, но в средата на юни.