planinsko_Bulgarka_sl_18Любен Каменов от АСК Каменов в оспорвана битка със Стефан Стоев от АСК Ара Моторспорт подобри за трети пореден път рекорда на планинско изкачване "Българка 2018. В първия манш Стефан Стоев подобри рекорда с 02:30:80, във втория Каменов победи с 02:30:44. В генералното класиране с общо време от трите манша 07:35:50 води Любен Каменов, след него се нареждат Стефан Стоев от АСК Ара Моторспорт с време 07:36:38 и Илия Царски от АСК Автоцар Рали с 07:37:12. Четвърти е Христо Манолов от АМСК- 07:44:48, пети – Васко Въжаров АСК Джордан Рейсинг 07:58:32, шести Петко Манолов с време 08:21:74.

В Клас НС1 първи е  Любен Каменов от АСК Каменов Рали, втори Илия Царски от АСК Автоцар Рали, трети Христо Манолов от АМСК.

В Клас НС2 № 1 Георги Василев от АСК Дианел Рейсинг, след него се нареждат Ивелин Йотков Грийн фокс мото и Тихомир Балевски АСК Проспийд.

В Клас НС3 Димитър Кондев Грийн фокс мото е първи, втори е Косьо Йорданов  от Влъчков РТ и Емил Бонев от АСК Дианел Рейсинг е трети.

Александър Димитров – Пръчката  от  Грийн фокс мото  е първи в Клас НС4, втори е Ерменко Ерменков от АСК Джордан Рейсинг, а Недялко Денев от АСК Стара Загора спечели трето място.

В Клас НС5  първото място е  Павел Шенков от АСК Дианел Рейсинг, Николай Ганев от АСК АРА Моторспорт втори, трети е Искрен Пондев от АСК Плевен Рейсинг

В Клас RС43 на първо място се класира Емил Денев от СК Мегапорт, а втори е Петър Бакалов от АСК Вромос.

В Клас RС4първи е Димитър Божлов от АСК Дунев Рейсинг,  Динко Иванов от АСК Стара Загора е втори, а на трето място се нареди Христо Атанасов от Бултранс рали.

Димитър Божилов от АСК Дунев Рейсинг, втори е Дилян Станков от АСК Булсим, а трети Динко Иванов от АСК Стара Загора.

В  Клас RС5 победител е Георги Митев – Рънсъра от АСК Джордан Рейсинг,  почетното второ място спечели Валентин Георгиев от АСК АРА Моторспорт, следван от Петър Христозов от АСК БРЦ България.

В отборното класиране първи са Боила авто мотор спорт“,  втори – АСК АРА Моторспорт, трети - АСК Джордан Рейсинг.

Връчени бяха редица специални награди. За дебют купи получиха пилотите Харалампи Леков и Георги Радев. Купата „най-добър сливенски пилот”  за трета поредна година печели пилотът Георги Василев,  най-бърз състезател на планинско „Българка” приза получи Любен Каменов

Планинско „Българка” е трети кръг от Националния планински шампионат. Състезанието премина в три манша, без технически проблеми и инциденти. Разликата във времената на състезателите беше изключително малка, което гарантира оспорвани битки и интересни емоции за зрителите.

Победителят Любен Каменов, който отново кара в България, заяви, че се е завърнал, защото състезанията в страната стават все по –интересни и трудни, а конкурентите все по - бързи.
„Състезанието в Сливен  беше страхотно, това е благодарение на страхотната публика, добрата организация и добре подготвените конкурент”, каза още Любенов.

Стефан Стоев сподели, че е имал шанс, защото неговият автомобил иска добро трасе, а трасето на планинско изкачване „Българка” е такова.
„ Имах технически проблем във втория манш и загубих победата. Въпреки това съм много доволен, защото за първи път завършвам”, добави още вторият в класирането Стоев.
Той благодари на механиците в екипа си, на Ники Златков и на публиката за страхотната подкрепа.

Миналогодишният победител  в планинско „Българка”  Илия Царски благодари на публиката и на организаторите и адмирации за победителите.
„В състезанията първото място е само едно и всички са за него. Бяхме подготвени, работихме добре с екипа ми, но малко не ни достигна. Ще се учим от грешките си”, добави Царски.