dimitar_atanasov_atlС по два медала приключи участието на атлетите от Сливен Димитър Атанасов и Георги Монев на Държавно първенство за юноши и девойки под 20 год.

Димитър спечели сребърни отличия на троен скок с резултат от 14.69 м и на  скок дължина с 6.92 метра.
Монев се класира  втори на тласкане гюле с 14.45 метра и трети на диск с 42 метра.

При девойките Емилия Назърова финишира с трето време в бягането на 200 метра, а в по-късия спринт на 100 м зае четвъртата позиция с 12.64 сек.

Шампионатът за старша възраст се проведе на Националния стадион „Васил Левски”, където участваха най-добрите атлети у нас за възрастовата група, както и състезатели мъже и жени, които се стремят към покриване на норматив за Европейското първенство през август в Берлин.