tenis_sliven_dimova16g_18Лилия Димова от ТК "Хасково" триумфира с титлата на Международния турнир по тенис до 16 години в Сливен.
Във финала Димова направи обрат и победи с 3:6, 7:6, 6:3 състезаващата се за Германия Мартина Марков.

Във финала при юношите №6 в схемата Веселин Киселков от ТК "Авеню" - Бургас отстъпи в два сета на поставения под №2 Петър Теодорович (Сърбия).

Българските тенисисти завоюваха титлите в турнирите на двойки. При юношите първото място спечелиха Веселин Киселков и Денислав Проданов от ТК "Авеню" Бургас.
При девойките с титлата триумфираха Анита Иванова ТК "Нова Загора" и Мирела Шкумбова ТК "Банкя" София.

От домакините Виолина Митрофанова достигна до полуфиналите, където бе отстранена от спечелилата надпреварата Лилия Димова от ТК Хасково с 6:3, 1:6, 6:3.

Турнирът за Купа „Спорт Палас” е от трета категория на Тенис Европа и се проведе на кортовете в спортен комплекс „Хаджи Димитър” под Сините камъни.