Georgi_Ivanov_18evroГеорги Иванов не успя да се класира за финала в дисциплината тласкане на гюле на  Европейското първенство в Берлин.
Сливналията записа личен резултат за сезона, но постижението му от 19.40 м не бе достатъчно за финал.

Георги започна надпреварата със  17.79 м. Във втория си опит тласна уреда на 19.40 м, а в третото излизане в сектора записа 19.09 м.

Иванов зае 19-та позиция в Берлин, докато  квалификацията за финал се затвори на 19.70 м.

През днешния първи състезателен ден от Европейското по лека атлетика в Берлин напред от петте български  атлети, започнали надпреварата, напред продължава единствено Инна Ефтимова. Тя се класира за полуфиналите на 100 метра с постижение от 11.45 сек.
В същата дисциплина при мъжете Денис Димитров и Петър Пеев не продължават напред. Те отпаднаха след сериите в късия спринт с постижения от 10.45 сек за Денис и 10.75 сек за Петър.
Без европейски финал остана и Денис Ерадири. В скока на дължина той се приземи на 7.50 м в най-добрия си опит в квалификацията и зае 24-то място в крайното класиране.

Последна промяна (Понеделник, 06 Август 2018 20:54)