Radoslava_18_BerlinРадослава Мавродиева се класира за финала в дисциплината тласкане на гюле на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин.

Състезателката на АСКЛА Сливен постигна от втория си опит в квалификацията 17.87 метра при норматив от 17.20 м. С това постижение тя заема пето място след пресявката.
Радослава е първата атлетка от тима на България, която се класира за финал, който е утре, 8 август, малко след 21 часа.

„Всичко е страхотно. Надявам се да премина границата от 19 м. Не искам да се ангажирам с конкретни метри и позиции. Ако не вярвам, че имам шанс за медал, то какъв е смисълът да тренирам. Всички се трудим, за да покажем най-доброто от себе си”, коментира Мавродиева след успеха в квалификацията.