Olim_krugove18България ще бъде представена от 24 състезатели в 14 вида спорт на третите младежки Олимпийски игри в Буенос Айрес (6-18 октомври).

Делегацията ще бъде водена от председателя на БОК Стефка Костадинова.

Наши състезатели, начело със световната шампионка за девойки в тройния скок Александра Начева, ще преследват отличия в следните видове спорт: спортна акробатика, бадминтон, бокс, борба, вдигане на тежести, джудо, спортно катерене, фехтовка, художествена гимнастика, спортна стрелба, плуване, лека атлетика, модерен петобой и тенис.

Освен Алекс надежди за медал дават щангистите Галя Шатова и Христо Христов, боксьорката Горяна Стоева, както и синът на легендата в борбата Армен Назарян - Едмон.

Всички спортисти от България за III Младежки Олимпийски Игри Буенос Айрес 2018

Спортна акробатика

Мариела Костадинова                                смесена двойка

Панайот Димитров                        смесена двойка

Бадминтон

Мария Делчева                                              индивидуално

Бокс

Горяна Стоева                                                  кат. 51кг

Борба

Едмонд Назарян                                             кл. стил кат. 45кг

Джудо

Алекса Георгиева                          кат. до 44кг

Спортно катерене

Петър Иванов

Художествена гимнастика

Татяна Воложанина                     индивидуално

Спортна стрелба

Кирил Антонов Киров                  пистолет

Пламен Емилов Емилов             пушка

Вдигане тежести

Галя Шатова                                      кат. 63 кг

Христо Христов                                              кат. +85 кг

Модерен петобой

Христо Панайотов                          индивидуално

Зорница Стоилова                         индивидуално

Плуване

Йордан Янчев                                  200,400, 800м свободен стил

Тихомир Тодоров                          50, 100, 200м бътерфлай

Диана Петкова                                                50, 100м свободен стил; 50м бруст

Василики Кадоглу                          800м свободен стил

Лека атлетика

Александра Начева                      троен скок

Валентин Андреев                        хвърляне на чук

Яна Копчева                                     тласкане на гюлле

Веселин Живков                                             200м

Фехтовка

Йоана Илиева                                 сабя

Тенис

Адриан Андреев                                            сингъл