Volej_jeni_nacionalkiЖенският национален отбор по волейбол на България постигна първа победа на Световното първенство в Япония. Възпитаничките на Иван Петков разгромиха Куба с 3:0 (25:10, 25:20, 25:14) в Сапоро за едва 69 минути

Българският състав направи добър мач срещу младия тим на Куба, който е считан за големия аутсайдер в група В. Въпреки това българките не допуснаха отпускане, а направиха така, че максимално бързо да стигнат до победата.
Най-резултатни бяха Гергана Димитрова, Нася Димитрова и Мирослава Паскова с по 11 точки. Селекционерът на България Иван Петков направи една промяна от състава, който загуби с 0:3 от Италия.

В група В, в която е България втора поредна победа постигна Италия. "Скуадра адзура" вече има шест точки, след като не загуби гейм и срещу Канада.

Следващият двубой на българките е във вторник 2 октомври, отново в 10.10 часа българско време