rally_BG_18_pobedЕкипажът на "Мегапорт Рейсинг" Мирослав Ангелов и Еди Сивов (Шкода Фабия R5) стана третият български тандем, след тези на Димитър Илиев/Янаки Янакиев и Крум Дончев/Стойков Вълчев, който спечели рали България.

Ангелов и Сивов изпревариха с над 5.5 минути шампионите от миналата година Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Марина Мото Спорт, Пежо 208 R2).

Тази победа донесе първа титла в генералното класиране за 2018 година за екипажа на "Мегапорт Рейсинг", а с нея и първото място в надпреварата на тимовете, която клубът си осигури още с финала на Стари столици.

Екипажът спечели четири от петте кръга - ралитата в Твърдица, Сливен, Шумен и България, а в чужбина - рали Сърбия, претърпя единствената загуба заради катастрофа в предпоследната отсечка, като от средата на юли до момента нито за момент Ангелов/Сивов не позволиха на друг екипаж да оглави класирането в първенството, като от общо 48 специални етапа той спечели 40.