Sportni_tanci_sl_Tuida18Рекорден брой двойки се включиха в Държавно лично-отборно първенство по спортни танци, Купа “България” и  Открит турнир за Купа “Сливен – Туида 2018”, обяви за Sliven-sport.com треньорът на КСТ „Туида” Йовита Пенчева.

• YOVITA_medali

По думите й, това е най-силното състезание от есенния дял на шампионата, като домакините спечелиха две купи в отборните надпревари, като се класираха първи в клас „С” и трети в клас „Е’.

В индивидуалното класиране двойките на КСТ "Туида" са с три златни отличия, едно трето и едно пето място. Отличниците са, при най-малките Михаил Бояджиев и Сияна Златева в клас „11Е, в клас „15С” – Евгени Шахъмов и Мая Тачева и в клас „18С” – Христо Димитров и Оля Божекова.