Karate_Euro_18_NikonКК „Никон” България участва с 18 състезатели в различни дисциплини на десетото Европейско първенство по шотокан карате в КК Албена. Възпитаниците на клуба спечелиха 2 златни, 8 сребърни и 10 бронзови медала.

Като част от „Никон”, сливенският клуб, с треньори Николай Колев и Димитър Червенпеев, се представи с 2 състезателки.

Преслава Добрева, във възраст 10-11 г., спечели 3–то място в дисциплината  „ката” между 19 състезателки. В категория до 34 кг тя зае 2-ро място на шобу ипон кумите, 2-ро  място шобу самбон кумите и 2 –ро място WKF кумите.

Преслава Енчева, във възраст 12-13 г., се състезава в категория до 43 кг, като спечели 3-то място на кумите шобу самбон и 4 –то място на WKF кумите.

В надпреварата се включиха над 1000 каратеки от 15 държави.