Futbol_OFK_Sliven_19gЮношите на България до 19 години завършиха 1:1 срещу връстниците си от Румъния в първи мач от група 13 на квалификациите за Европейското първенство през  2019 г.
Българският състав стигна до равенството в добавеното време чрез попадение на  Митко Митков. Двубоят се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Мачът протече при поделено надмощие, като възпитаниците на Ангел Стойков пропиляха няколко чисти положения още през първата част. Румънският състав откри резултата в 16-тата минута след дузпа, изпълнена от капитана Михайла.
Резултатът се запази непроменен до края на редовното време. В 89-ата минута Мартин Стефанов бе отстранен от игра заради нарушение.
В продължението България успя да стигне до точката след атрактивен изстрел на резервата Митков, който намери мрежата от далечно разстояние с удар под гредата.

В другия мач от квалификационната група Гърция U19 победи Гибралтар U19 с 4:0 в Стара Загора.

На 17 ноември, събота, България U19 се изправя срещу Гибралтар U19 отново в Сливен, като двубоят е с начален час 14.30 ч

На 20 ноември, пак на ст. „Хаджи Димитър”, „лъвчетата” играят срещу Гърция.
Първите два отбора в крайното класиране се класират за Елитния квалификационен кръг, който ще се проведе през пролетта на 2019 г.

Съставът на България U19: 1. Дамянов, 15. Борисов, 4. Косов, 5. Т. Димитров, 16. Дичев, 6. Антов, 21. Стефанов, 11. Добрев (82 - 17. Стоянов), 10. Янков (65 - 19. Митков), 7. Минчев, 9. Боруков.