BG_U19_SlНадеждата за националния отбор по футбол до 19 години за класиране на Евро 2019 угасна.
Селекцията на Ангел Стойков бе домакин на първия квалификационен кръг от 13 група, но "лъвчетата" не успяха да преминат в следващия етап, след като загубиха с 0:3 от Гърция на ст."Хаджи Димитър"

Поражението ги остави извън първите два отбора в групата, допълвана още от Румъния и Гибралтар.

В Сливен от българите се искаше единствено да не загубят. Всякакъв друг резултат им гарантираше място в Елитния кръг по пътя към Евро 2019.Все пак, лидерът Гърция не допусна изненада за играчите на Ангел Стойков, макар че след първото полувреме резултатът бе 0:0.

През втората част обаче гостите, макар да си бяха гарантирали участие напред, отбелязаха три попадения в нашата врата, а в основно действащи лице се превърна Антонис Гайтанидис, който реализира хеттрик.

Така за Елитния кръг се класираха отборите на Гърция и Румъния, съответно с по 9 и 4 точки. Толкова има и България, която обаче е с по-лоша голова разлика от съседите, победили с 8:0 днес Гибралтар.

България - Гърция 0:3