futbol_sl_U16_19Юношеският национален отбор на България до 16 г. записа убедителна победа над връстниците си от Молдова. Пред близо 400 зрители на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен възпитаниците на селекционера Марчо Дафчев надиграха своя съперник с 4:1.

Двубоят започна по отличен начин за младите „лъвчета“, които откриха резултата още в 5-ата минута. Автор на гола стана Мартин Смоленски, който се разписа от дузпа.

В 28-ата минута гостите можеха да изравнят, но ударът на Кристиян Дани срещна гредата. До края на първото полувреме България U16 диктуваше събитията на терена и след малко повече от половин час удвои аванса си. Мартин Хайдаров засече с глава центриране на Димитър Иванов и реализира за 2:0.

Веднага след почивката Молдова успя да върне едно попадение чрез Ковалчюк. Отборът на Марчо Дафчев обаче не закъсня с отговора – топката стигна до Мартин Смоленски, който без колебания вкара втория си гол в двубоя. В средата на второто полувреме юношата на ЦСКА-София оформи своя хеттрик и донесе изразителния успех на българския тим.

Следващата проверка на България U16 е в неделя, 24 март, от 11:00 ч. отново срещу Молдова U16.