karate_Preslava19Над 500  каратеки от 33 клуба от страната участваха на Държавното първенство по олимпийско карате в залата на НСА в столицата. Проявата се организира от Българска национална федерация карате.

Представителката на сливенския клон на СК Никон - Преслава Добрева спечели 1-во място и златен медал  в дисциплината кумите.  Преслава се подготвя при сенсеите Николай Колев и Димитър Червенпеев, които я подкрепиха в отговорното  състезание.

СК „Никон” безапелационно спечели първото място сред клубовете в България в отборната надпревара. Като продължение на своето развитие карате клуб "Никон" се трансформира в Академия по бойни изкуства "Team Tsanev".

В рамките на две седмици Преслава Добрева спечели още и златен медал от пролетния кръг на Международния турнир  „Математика без граници”, както и първо място с максимален резултат за България в математическото състезание „Европейско кенгуру”. Това съобщиха за Sliven-sport.com от сливенския клон на СК Никон.