Bulgariya16България U16 постигна втора победа в приятелския турнир под егидата на УЕФА в Сливен. "Лъвчетата" на селекционера Марчо Дафчев надделяха над връстниците си от Люксембург с 2:0 на стадион "Хаджи Димитър" и затвърдиха доброто впечатление от първия двубой преди 2 дни, в който се наложиха над Уелс (3:1).

Българите имаха превъзходство почти през целия двубой и отбелязаха по едно попадение във всяко от двете полувремена.
В 15-ата минута Симеон Александров откри резултата.Автор на второто попадение стана Николай Калинов в 74-ата минута.

В последния си двубой от четиристранния турнир на 17 април (сряда) от 11:00 ч. юношеският тим на България ще се изправи срещу Северна Ирландия, отново на ст. "Хаджи Димитър" в Сливен.