Atl_uchenicheski19finaliПредставителите на ОУ „Иван Вазов” - Харманли в дамския профил и на ОУ „Васил Левски” -  Разград в мъжкия заеха призовите места на финалите по лека атлетика от Ученическите игри, в групата 5 -7 клас.
Проявата се проведе в два дни на стадион „Хаджи Димитър", като Сливен за поредна година бе домакин на заключителния етап от надпреварата, където участваха над 200 момичета и момчета от 20 отбора от страната.

Според статистиката за отбора на Харманли това е шеста поредна титла и общо десета в изданията на игрите. Разград печелят за 13-ти път титлата.

  • Atl_uchenicheski19finali_unoshi

На втори места се класираха двата бургаски отбора -  ОУ „Елин Пелин” при момичетата и ОУ Любен Каравелов”- при момчетата.
На трета позиция се наредиха СУ „Найден Геров” – Варна в дамския профил  и ОУ „Кирил Христов” –  Стара Загора в мъжкия.

Отборите на Трето училище "Д-р Иван Селимински" при момичетата и при момчетата представиха домакините, като заеха съответно седмо и девето място.

  • Atl_uchenicheski19finali_start
  • Atl_uchenicheski19finali_400m
  • Atl_uchenicheski19finali_zakrivane

Победителите по дисциплини:

100 м – момичета и момчета

Симона Георгиева  - Харманли с 12.68 сек
Ивайло Крумов – Плевен с 12.03 сек

400 м – момичета и момчета

Виктория Атанасова – Разград с 63.67 сек
Христофор Божанов  – Разград  с 57.40 сек

800 метра – момчета

Христофор Божанов  – Разград  с 2.13.96 мин

скок дължина - момичета и момчета

Елена Аргирова – Сливен с 5.17 м
Лъчезар Вълчев - Разград  с 6.55 м

скок височина - момичета и момчета

Стела Гешева – Харманли  със 150 см
Лъчезар Вълчев – Разград със 175 см

тласкане гюле – момичета и момчета

Рая Якимова  – София  с  8.67м
Лъчезар Вълчев – Разград с 13.38 м

щафета 4х100 метра - първо място за отбора на Пловдив  при момичетата и за състава на Бургас при момчетата.

Проявата се организира от ОК „Спорт в училище – Сливен’06” и се проведе с помощта на АСК по лека атлетика – Сливен.

 

В звуковия файл чуйте, какво споделиха ръководителите на отборите с традиционни победи – Красен Цонев от Разград и Иван Еджиев – Харманли.

 

На 20 и 21 юни в Сливен ще се проведат Републиканските ученически финали и в по-голямата възрастова група – 8-10 клас. Домакините ще бъдат представени при девойките от  СУ  „Константин Константинов” и ПГ по икономика "Проф. д-р Димитър Табаков" при юношите.