voenno19ВСК „Георги Бенковски” спечели първата позиция в комплексното класиране на Държавното военно  лично – отборно първенство по лека атлетика в Сливен. Отборът на  Долна Митрополия събра най-голям точков актив /647т./ за крайната победа. Мъжете на клуба заслужиха по дисциплини в трите състезателни дни 355 т., а жените 292 т.

Второто място заеха представителите на ВСК „Васил Левски” /Велико Търново/ - 623 т., а трети завърши ВСК „Феникс” – Граф Игнатиево с 601 т.

При мъжете най-добър бе отборът  на ВСК „Тракиец” – Стара Загора с 400 т., а при жените  ВСК „Васил Левски” - Велико Търново с 355 точки..

В индивидуалната надпревара с по няколко отличия при жените се поздравиха Добрина Шатърова /ВСК Антена/, Десислава Русева /ВМСК Варна/, Ивелина Вълева /Велико Търново/, Радослава Кирова /ВСК Хелиспорт/, а при мъжете Илия Куцаров /Радар/, Венислав Николов /Тракиец/, Веселин Едрев /Велико Търново/ и др.

Призьорите във всяка една от дисциплините получиха медали. Купите на отборните победители връчи о.з. генерал-лейтенант Стефан Василев, председател на Организационния комитет на проявата.

Отличия връчи и полковник Венелин Дерибеев – главен секретар на  Националната военна спортна федерация.

111  състезатели от 16 клуба участваха в тридневната надпревара  за определяне на държавните шампиони по лека атлетика сред военните. За 11-ти път в Сливен се определиха най-добрите по дисциплини и по отбори.

На тържественото закриване о.з.генерал-лейтенант Стефан Василев поздрави домакините за отличните условия за провеждането на първенството. Той благодари на Спортното министерство и на Военната федерация за оказаното съдействие, за да ги има този вид първенства.

Утре, 28 юни, в м.Карандила над Сливен ще се проведе още една надпревара за военните. Ще се определят шампионите и медалистите в планинското бягане.