basket_Sliven_basket_U14_finali„Сливен баскет” спечели бронзовите медали на Държавното първенство при момчетата до 14 години.
Надпреварата се проведе в Ботевград,  където участваха 12-те най-добри отбора от страната, определени след квалификации по региони.

В мач за третото място днес,  съставът на Сливен победи „Дунав” Русе със 106:62 точки. Шампион на страната стана „Балкан” Ботевград, надиграл на финала „Черно море” с 69:55 точки.

За момчетата на „Сливен баскет” това е второ отличие за сезона, след като преди две седмици се поздравиха със сребърните медали в турнира на Купата на БФБ, където участваха същите четири отбор,а достигнали до финалната фаза и на Държавното първенство в Ботевград.

Сливенският тим посвети успеха на своя съотборник Стилиян Колев, който наскоро  загуби битката с  коварна болест. По време на награждаването всички от отбора бяха с тениски със състезателния  номер 6, с който Стилко играеше и бе сред най-успешните във възрастовата група.