futbol_BG_nacionali_m19Националният отбор на България постигна победа с 1:0 срещу Чехия при домакинството си от последния 10-и кръг на квалификациите за Евро 2020.

В мач без значение и за двата отбора, след като чехите си осигуриха място на континенталното първенство догодина, а „трикольорите“ нямат шанс за класиране през тези квалификации, нашите „лъвове“ постигнаха първата победа в този цикъл квалификации и то навръх 26-та годишнина от "Парк де Пренс" и класирането ни за Мондиал 94.

Срещата беше специална за капитана на България Ивелин Попов, който изигра последните си 90 минути с националния екип и със сигурност е щастлив, че се оттегля с победа.

България приключва този квалификационен цикъл с шест точки и на четвъртото място в група "А" пред Черна гора. Чехия пък са втори с 15 пункта зад недостижимите Англия.