Kupi_slПриключиха надпреварите в пет спорта от Общинския кръг на „Ученически игри“ -2019/2020 учебна година. Организацията и провеждането на състезанията от този етап на проявата са възложени на ЦПЛР-Детски комплекс - Сливен и се финансират от Община Сливен.

В спортовете участваха:

1. Футбол – 24 отбора в 3 възрастови групи, общо 432 ученика

2. Хандбал – 8 отбора в 3 възрастови групи, общо 96 ученика

3. Тенис на маса – 11 отбора в 2 възрастови групи, общо 44 ученика

4. Бадминтон – 13 отбора  в 2 възрастови групи, общо 65 ученика

5. Шахмат – 4 отбора в 2 възрастови групи, общо 20 ученика

В тези състезания общо участваха 657 ученика.

Класиране:

Футбол

Момчета V - VІІ клас

I място  - СУ „П. К. Яворов“

II място – СУ „К. Константинов“

III място – ОУ „Ел. Багряна“

Юноши VІІІ - Х клас

I място  - ППМГ „Добри Чинтулов“

II място – ПГ по Икономика  „Проф. д-р Д. Табаков“

III място – ПГ по Текстил и облекло „Д. Желязков“

Юноши ХІ - ХІІ клас

I място  - ППМГ „Добри Чинтулов“

II място – ПГ по Механотехника

III място – ПГ по Хотелиерство и туризъм „Акад. Н. Неделчев“

ХАНДБАЛ

V – VII клас

Момчета: I място ОУ „Елисавета Багряна“

II място ОУ „Юрий Гагарин“

III място ОУ „Христо Ботев“ с. Самуилово

Момичета: I място ОУ „Елисавета Багряна“

VIII – X клас

Юноши: I място ПГИ „Проф. д-р Д. Табаков“

II място ГПЗЕ „Захарий Стоянов“

XI – XII клас

Юноши: I място ПГЕЕ „Мария Кюри“

II място ПГ по Механотехника

ТЕНИС НА МАСА

V – VII клас - Момчета

I място ОУ „Юрий Гагарин“

II място ОУ „Братя Миладинови“

III място ОУ „Панайот Хитов“

V – VII клас - Момичета

I място ОУ „“Д-р Ив. Селимински“

II място ОУ „Юрий Гагарин“

VIII – X клас - Юноши

I място      ПГПЗ „Захарий Стоянов“

II място ПГ по Механотехника

III място ПГТО „Добри Желязков“

VIII – X клас - Девойки

I място НХГ „ Димитър Добрович“

БАДМИНТОН

V – VII клас - Момчета

I място СУ „Хаджи Мина Пашов“

II място СУ „Константин Константинов“

III място ОУ „Юрий Гагарин

V – VII клас - Момичета

I място СУ „Константин Константинов“

II мяст ОУ „Братя Миладинови“

III място СУ „Хаджи Мина Пашов“

VIII – X клас - Юноши

I място СУ „Хаджи Мина Пашов“

II място СУ „Константин Константинов“

VIII – X клас - Девойки

I място СУ „Константин Константинов“

II място СУ „Хаджи Мина Пашов“

ШАХМАТ

V – VII клас - Отборно

I място    ОУ „Д-р. Иван Селимински“

II място СУ „Пейо Яворов“

III място  ОУ „Св. Паисий Хилендарски“

VIII – X клас - Отборно

I място ПГТО „Добри Желязков“

Класиралите се на I място добиват право за участие в Областен кръг на „Ученически игри.

През месеците януари и февруари предстои да се проведат състезанията по волейбол, баскетбол и лека атлетика.