Grigor_02_20Григор Димитров срази Стан Вавринка на четвъртфиналите на тенис турнира ATP 500 в Акапулко, Мексико с 6:4, 6:4. Най-добрият български тенисист не остави шанс на именития швейцарец и постигна петата си победа над него от общо 12 мача.

Това е и първи успех за Димитров над Стан от 2016 година. Григор допусна само един пробив в първия сет и на свой ред спечели цели три пъти подаването на съперника си. Двубоят продължи 1 час и 26 минути.

На полуфиналите Димитров ще играе срещу  испанеца Рафаел Надал отстрани Сунву Квон от Южна Корея с 6:2, 6:1.

До момента Димитров и Надал са се срещали 13 пъти един срещу друг, като статистиката е категорично в полза на испанеца, който има 12 победи. Единственият успех на българина е през 2016 година на турнира в Пекин, а Надал е в серия от пет последователни победи в съперничеството.

Срещата между Димитров и Надал ще бъде в ранните часове на съботния ден, като по всяка вероятност ще стартира около 6:00 часа.