Модерен прочит на Сливен чрез изложба
За шеста поредна година в Сливен се открива изложбата „Sliven, qui – Jaime/ Сливен, който обичам”, съобщи Даниела Ненчева, председател на дружеството на художниците в града и директор на Художествена галерия „Димитър Добрович”.
Изложбата е по идея на Марин Кавръков, който при пътуване във Франция попада на изложба „Париж, който обичам”, която продължава повече от 30 години.
В сливенската изложба са поканени за участие и художници от други градове - София, Габрово и Велико Търново. Изложението се открива днес от 17 часа в приземния етаж на Художествена галерия „Димитър Добрович”.
„Ще бъдат включени не само традиционните сливенски пейзажи, но и един доста по-модерен прочит на Сливен”, обясни Даниела Ненчева.
|
Петък, 12 Юни 2026 06:59 |
|
Петък, 12 Юни 2026 00:37 |
|
Четвъртък, 11 Юни 2026 12:12 |
|
Вторник, 09 Юни 2026 14:05 |
|
Понеделник, 08 Юни 2026 07:57 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Четвъртък, 21 Май 2026 12:39 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:13 |
|
Сряда, 13 Май 2026 12:47 |
|
Петък, 22 Май 2026 16:19 |


