Атлетите на СКЛА „Михаил Желев -Сливен“ с четири медала от Националния шампионат
Златен, сребърен и два бронзови медала спечелиха състезателите на СКЛА „Михаил Желев -Сливен“ от Националния шампионат по лека атлетика в зала за момичета и момчета под 16 години. Надпреварата се проведе в столицата, където участваха представители на всички клубове от страната.
В дисциплината тласкане на гюле титлата бе за Антоан Панайотов, който спечели отличието със 15.09 метра. Втори се класира съотборникът му Лъчезар Димитров с резултат от 13.41 метра. Двамата се подготвят при треньора Валентина Желязкова.
Бронзовите отличия на сливенски адрес са за възпитаниците на Красимир Аргиров. В скока на дължина с лично постижение от 5.98 метра място на почетната стълбица заслужи Теодор Лазаров, а на скок височина трети се класира Николас Петров със 160 см.
Надпреварата при атлетите продължава и през настоящата седмица, като вз почивните дни в зала „Фестивална“ ще се определят шампионите и медалистите при юношите и девойките под 18 години.
|
Петък, 12 Юни 2026 06:59 |
|
Петък, 12 Юни 2026 00:37 |
|
Четвъртък, 11 Юни 2026 12:12 |
|
Вторник, 09 Юни 2026 14:05 |
|
Понеделник, 08 Юни 2026 07:57 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Четвъртък, 21 Май 2026 12:39 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:13 |
|
Сряда, 13 Май 2026 12:47 |
|
Петък, 22 Май 2026 16:19 |


