Три медала за атлетите на СК „Михаил Желев -Сливен“ от Международния турнир „Младост“
Три медала спечелиха атлетите на СК „Михаил Желев -Сливен“ от Международния турнир „Младост“ за юноши и девойки под 18 години. Домакин на традиционната проява е Русе. Участваха 357 състезатели от 47 клуба и шест държави – България, Румъния, Турция, Сърбия, Украйна и Молдова.
Въпреки проливния дъжд и неблагоприятните метеорологични условия, в рамките на един ден бяха покрити 13 норматива за участие в Европейското първенство за юноши и девойки под 18 години, което ще се проведе от 16 до 19 юни в Риети / Италия/.
Отличия за Сливен донесоха Стилиян Орлинов – първо място - скок дължина – със 7.26 метра, Жаклин Желева – второ място - 800 метра, с личен резултат от 2.14. 72 мин., Димитър Стефанов – второ място - тласкане гюле – с 16.30 метра.
Най-добрите резултати при юношите и при девойките бяха премирани с парични награди.Откроиха Емре Чивилек (Турция), който спечели бягането на 110 м с препятствия при юношите с време 13.41 сек., както и Айше Айдин (Турция), триумфирала при девойките на 100 м с препятствия с резултат 13.90 сек.
|
Петък, 12 Юни 2026 00:37 |
|
Четвъртък, 11 Юни 2026 12:12 |
|
Вторник, 09 Юни 2026 14:05 |
|
Понеделник, 08 Юни 2026 07:57 |
|
Петък, 05 Юни 2026 16:14 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Четвъртък, 21 Май 2026 12:39 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:13 |
|
Сряда, 13 Май 2026 12:47 |
|
Петък, 22 Май 2026 16:19 |


