Стефан Ботев поема ръководството на българските щанги
Двукратният световен шампион Стефан Ботев бе избран единодушно за председател на Българската федерация по вдигане на тежести по време на извънредното Oбщо събрание на централата. За 56-годишния Ботев, който бе единственият кандидат за поста, гласуваха всички 27 делегати.
Настоящият президент Антон Коджабашев заяви още в началото на събранието, че няма да се кандидатира за нов мандат и дори издигна кандидатурата на Ботев.
В обръщението си към делегатите той заяви, че няма нужните 1 милион лева за изчистване на задълженията на федерацията и пожела успех на новия президент.
По-рано през седмицата кандидатурата си оттегли Марин Милашки, занимавал се с административната работа във федерацията през последните години. Той се оказа фаворит на олимпийския шампион от Париж и световен рекордьор Карлос Насар, който бе сред най-активните в критиките към Коджабашев.
Стефан Ботев е световен шампион (1989, 1990) и бронзов медалист от олимпийските игри в Барселона 1992 (има и втори бронз от Атланта 1996, но за Австралия). Той поема централата с огромни дългове - около 1 млн. лева, и в процедура по обявяване в несъстоятелност.
|
Четвъртък, 11 Юни 2026 12:12 |
|
Вторник, 09 Юни 2026 14:05 |
|
Понеделник, 08 Юни 2026 07:57 |
|
Петък, 05 Юни 2026 16:14 |
|
Петък, 05 Юни 2026 00:29 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Четвъртък, 21 Май 2026 12:39 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:13 |
|
Сряда, 13 Май 2026 12:47 |
|
Петък, 22 Май 2026 16:19 |


